• Україномовний інтернет – 78

    by  • 20.07.2012 • огляд • 31 комментар

    http://smetansky.in.ua/ - Персональний блог Сметанського Сергія – як зазначає сам автор – блог про його інтереси. Тут є пост про покупку комп’ютера, допис про мовну політику в Україні, трохи інформації про сам блогінг. Сергій пише, що цікавиться й фотографією – проте на сторінці немає навіть такої категорії. З часом цей пробіл заповниться? Досить грамотна структура сайту – є зворотній зв’язок, кнопки соц-мереж, лінки на інші ресурси (вже понад 20, незважаючи на те, що блог створений недавно). Не завадить зробити дописи трохи лаконічнішими. А загалом – старт молодого автора можна назвати вдалим.

    http://piskovyy.blogspot.com/ – Blogok. Перше враження від ресурсу – цілковита розгубленість – жодної інформації про автора, зв’язку, розділів. Наступний погляд дещо прояснює, що до чого – серед міток найпопулярніші – укрмова, укрдім, мовний закон. Автор (Дмитро) робить огляди Instagram, однієї із соц-мереж, пише про твіттер. Дописи – цікаві, аргументовані. Блог існує з квітня цього року – помітно, що автор «втягується» в процес, та прагне розвивати ресурс.

    http://replace.org.ua/ – україномовний форум з програмування, веб-дизайну, SEO та всього пов’язаного з інтернетом та комп’ютерами. Засновники відразу попереджають, що тут немає жодної реклами, нічого не продається і не купується. На форумі – понад 60 тем, розділених по 4-х групах. До слова, є й теми без відповідей – варто було б звернути увагу на цю проблему, адже для форумів це показово. Загалом, інформація, розміщена тут, може бути корисною як для початківців, так і для тих, хто не проти поділитись досвідом.

    http://zend-frameworks.com/ua - Українська спільнота – ресурс про роботу програми для розробки веб-додатків Zend Framework. Містить статті, інструкції, відеоуроки, корисну інформацію та посилання для тих, хто цікавиться цією темою. На сайті також є форум для всіх охочих (а не «бажаючих») працювати з Zend Framework. Щодо структури ресурсу – він складений «математично» правильно – логічна навігація, не перевантажена хмарка тегів. Засновники сайту зазначають, що радо поділяться з усіма своїм досвідом та інформацією, готові дати поради початківцям.

    http://vstavay.info/ - екстрений сайт, організований на підтримку української мови та «створений громадськими активістами для кращої координації дій і мобілізації добровольців». У розділах – новини, гаряча лінія (зв’язок із активістами), форум, матеріали, які кожен може роздрукувати і поширювати. Ресурс зручний для користування та інтуїтивно зрозумілий.


    Share