• Україномовний інтернет – 76

  by  • 04.07.2012 • огляд • 7 коментарів

  http://ukrmova.tk/ [1] - екстрений сайт на підтримку руху проти мовного закону. Зараз тут транслюються тві-стрічки за хештегами #ukrmova, #укрмова та ГР Відсіч – зокрема й подій із «барикад» під Українським домом. Можливо, ресурс стане своєрідною організаційною площадкою для активістів руху. Зараз принаймі, це є першим джерелом інформації щодо мовного закону, адже до тегу підключаються не лише тві-користувачі, а й інформаційні онлайн-ресурси.

  http://smychnyk.name/ [2] – поєднання особистого і бізнес-блогу: «Авторський сайт Смичника Сергія про створення і просування сайтів, а також інші цікаві речі». До речі, зв’язатись із ним дуже непросто – Сергій захищає свої особисті дані. У дописах – те, що його оточує: спека, футбол, шкідливі звички (він кидає), подорожі тощо. Подекуди в дописах не вистачає грамотності, тож автору слід уважніше вичитувати матеріали, або ж радитись із філологами, чи словниками.

  http://www.cikave.in.ua/ [3] – український блог про (цитую автора) «цікавинки рідної країни». Тут є інформація про людей, цікаві місця, події, мультимедійні файли з виступів гуртів тощо. Ще і ще раз автор наголошує на виключній українськості всього, що стосується цього блогу. Артем пропонує співпрацю для ініціативних – розміщувати свої матеріали на цьому ресурсі. Навігація сайту досить зрозуміла. Деякі розділи мають суто енциклопедичний характер, який би варто було б розбавляти і власною позицією. Адже блог – це не лише передруки, а й авторське «Я».

  http://faqhepatitis.blogspot.com/ [4] - сайт присвячений боротьбі із Гепатитом С. Протягом трьох років ресурс наповнюється усією інформацією, що пов’язана із боротьбою з гепатитом, та усім, що стосується цієї теми. Існує навіть розділ з відео-матеріалами (і красномовний епізод із «Теорії великого вибуху». На сайті є конкурси, а також розділ із інформацією для охочих долучитись до благодійності – допомогти хворим на гепатит. Навігація дещо хаотична, але це виправдано великою кількістю дописів на ресурсі.

  http://diasporiana.org.ua/ [5] - Проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Ця бібліотека діаспори містить 2205 (станом на 4 липня) найменувань електронних версій видань українською мовою. Серед них трапляються рідкісні книги, які знайти дуже непросто – їх немає не те що в бібліотеках, а й в архівах. Тут чіткий поділ за тематикою. Особливо тішить наявність розділів «Дитяча література», «Історія», великий розділ періодики. Навігація сайту зручна, не перевантажена. Перегляд списку видань доступний лише у режимі «20 книг на сторінку» – якщо сайт наповнюватиметься й далі, це варто виправити. Загалом ресурс із категорії «must note» для  кожного українця.


  Відкрити всі посилання у табах: [1 - 5]

  Share
  • http://darmoid.ru darmoid

   Дякую за огляд. Буду більш уважніше перечитувати тексти при публікації.

   • http://twitter.com/F0REL Еля

    Прошу). Раджу в першу чергу звернути увагу на ступені порівняння прикметників. А пишете ви цікаво. :)

  • http://paschenkomax.com/ Максим Пащенко

   А чому сайт про українську мову на домені Токелау?

   • http://electric.org.ua/ ELECTRIC

    безкоштовний і швидка реєстрація. Я також цікавився в авторів :)

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=1079125892 Артем Поліщук

   Дякую за розміщення інформації про “Цікаве”. Будемо намагатися додавати оригінальний матеріал.

   • http://twitter.com/F0REL Еля

    Будь ласка. Успіхів Вам.

  • Pingback: Краща п’ятірка – 10 | PlanetUA