• Україномовний інтернет – 76

    by  • 04.07.2012 • огляд • 7 коментарів

    http://ukrmova.tk/ - екстрений сайт на підтримку руху проти мовного закону. Зараз тут транслюються тві-стрічки за хештегами #ukrmova, #укрмова та ГР Відсіч – зокрема й подій із «барикад» під Українським домом. Можливо, ресурс стане своєрідною організаційною площадкою для активістів руху. Зараз принаймі, це є першим джерелом інформації щодо мовного закону, адже до тегу підключаються не лише тві-користувачі, а й інформаційні онлайн-ресурси.

    http://smychnyk.name/ – поєднання особистого і бізнес-блогу: «Авторський сайт Смичника Сергія про створення і просування сайтів, а також інші цікаві речі». До речі, зв’язатись із ним дуже непросто – Сергій захищає свої особисті дані. У дописах – те, що його оточує: спека, футбол, шкідливі звички (він кидає), подорожі тощо. Подекуди в дописах не вистачає грамотності, тож автору слід уважніше вичитувати матеріали, або ж радитись із філологами, чи словниками.

    http://www.cikave.in.ua/ – український блог про (цитую автора) «цікавинки рідної країни». Тут є інформація про людей, цікаві місця, події, мультимедійні файли з виступів гуртів тощо. Ще і ще раз автор наголошує на виключній українськості всього, що стосується цього блогу. Артем пропонує співпрацю для ініціативних – розміщувати свої матеріали на цьому ресурсі. Навігація сайту досить зрозуміла. Деякі розділи мають суто енциклопедичний характер, який би варто було б розбавляти і власною позицією. Адже блог – це не лише передруки, а й авторське «Я».

    http://faqhepatitis.blogspot.com/ - сайт присвячений боротьбі із Гепатитом С. Протягом трьох років ресурс наповнюється усією інформацією, що пов’язана із боротьбою з гепатитом, та усім, що стосується цієї теми. Існує навіть розділ з відео-матеріалами (і красномовний епізод із «Теорії великого вибуху». На сайті є конкурси, а також розділ із інформацією для охочих долучитись до благодійності – допомогти хворим на гепатит. Навігація дещо хаотична, але це виправдано великою кількістю дописів на ресурсі.

    http://diasporiana.org.ua/ - Проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Ця бібліотека діаспори містить 2205 (станом на 4 липня) найменувань електронних версій видань українською мовою. Серед них трапляються рідкісні книги, які знайти дуже непросто – їх немає не те що в бібліотеках, а й в архівах. Тут чіткий поділ за тематикою. Особливо тішить наявність розділів «Дитяча література», «Історія», великий розділ періодики. Навігація сайту зручна, не перевантажена. Перегляд списку видань доступний лише у режимі «20 книг на сторінку» – якщо сайт наповнюватиметься й далі, це варто виправити. Загалом ресурс із категорії «must note» для  кожного українця.


    Share