• Україномовний інтернет – 89

    by  • 03.10.2012 • огляд • Прокоментуй!

    https://sites.google.com/site/1stearthshipukraine/ - довелось прочитати надто багато тексту, щоб таки зрозуміти, що ж це за сайт – сайт присвячений проекту – будівництву екологічного автономного будинку із вживаних матеріалів. Ідея досить цікава – і всі охочі можуть долучитись до її реалізації – чи то збором матеріалів, чи робочою силою. Про все, що відбувається – сайт звітується і розповідає. Мета проекту – розповісти українцям, що ідея повністю автономних будинків – можлива, варто лише вміти її реалізувати. Проте основна порада творцям ресурсу – максимально скоротити тексти-розповіді про проект. Адже відвідувачі, які випадково забрели на сайт, до суті проекту можуть і не дочитати.

    http://klavisha.net/ - україномовний вчитель друку на клавіатурі 10-ма пальцями. Програму навчання можна завантажити прямо звідти. Девіз: «Мінімум теорії, максимум практики». Ресурс не перевантажений текстами і розповідями. Все чітко і лаконічно. 6 допоміжних статей. 1 стаття про опис методу. І власне програма. Наскільки вона вдала – судити самим користувачам (до речі, відгуків на сайті досить багато). А за ідею і реалізацію – «браво» авансом.

    http://cikavosti.com/ - сайт передруків різних цікавостей про науку, життя, людину, природу тощо. Статті написані у науково-популярному стилі. Є й перекладні (переклади досить професійні) матеріали. Структура та навігація – лаконічні, не перевантажені. Є мітки. Є зворотній зв’язок. Загалом – пізнавальний сайт, який варто почитати не лише школярам-студентам (цільову аудиторію можна оцінити саме так), а й дорослим, яким не ліньки вивчати щось нове.

    http://honchar.org.ua/ - сайт музею Івана Гончара. Зроблений у приємній етнічній стилізації – із великою кількістю вкладок, лінків, інформації. Загалом складається враження, що цей музей – не лише установа яка «існує» - а осередок народного надбання, який прагне розвиватись, і ставати ближчим до відвідувачів. Тому тут і розміщені цікаві матеріали про народну творчість, новини, огляди. Є навіть розділ веснянок, де модна прослухати аудіозаписи. Сайт двомовний – можна перечитати новини й англійською мовою.

    http://pogodatv.com/ - перший український метеоканал. Всі можливі і неможливі новини про погоду можна знайти саме тут – від прогнозів про локальні зливи до підрахунку магнітних бур у наступному місяці. Телеканал існує з 1 лютого 2010 року. Варто відзначити наявність розділу «Блоги» (деякі дописи – російською мовою, не всі тематичні). А також доречне розміщення розділу «тур-прогноз» – про події, які можна і варто відвідати – своєрідна колонка прогнозів, яка додає сайту інформативності. Корисний ресурс, вартий уваги.


    Share