• Україномовний інтернет – 79

    by  • 25.07.2012 • огляд • 8 коментарів

    http://www.patronart.com.ua/uk/ – блог про музику і танці в Україні, який існує вже півроку. Блог двомовний. Так само двомовна і навігація – із цим виходить каша. Тим не менше, у блозі вже досить багато різноманітних дописів – видно що автор працює на совість. Є категорії Інтерв’ю, Концерти, Музика, Музичні стилі, Роздуми, та інші. Автору дещо бракує досвіду – для глибокого аналізу, скажімо, ситуації в країні із тим чи іншим музичним стилем. Тим не менше, легко віриться, що автор таки впорається із цими недоліками, і стане справжнім музичним критиком.

    http://www.cineman.org.ua/ – нотатки кіномана. Тут є новини зі світу кіно, авторські рецензії (до речі, зроблені досить толково, без спойлерів), огляди новинок, трейлерів тощо. Відверто кажучи, оскільки блог молодий – поки незрозуміло, які жанри оглядає автор, за яким принципом обирає фільми про які писати, зрештою, його власні кіношні вподобання. Поки що це зрозуміло лише за тегами. А далі – все залежить від автора. Зворотній зв’язок – є. Можна побажати автору подальшого розвитку.

    http://nashe.com.ua/ – сайт із текстами пісень – їх у архіві ресурсу майже 19 тисяч. Пошук за принципом «пам’ятаю лише два слова з пісні» легко пройшов тест – працює. Тут є алфавітна навігація, пошук за альбомами, виконавцями. Можна завантажити цілі пісенники. Автор (інколи автори) ресурсу підтримують також і молодих виконавців – існує розділ із можливістю завантаження понад 700 музичних файлів. Розділ лінків – це просто подарунок посеред будня – тут розміщені лінки на сайти, групи, сторінки, музичні портали більшості українських гуртів (тест «пошукаю гурт, якого тут точно нема» – провалено. Лінків справді багато.)

    http://naprikoli.com/ – сайт шпаргалок. Корисний ресурс для студентів – майже дві тисячі шпор на різні смаки. Різні предмети. Все посортовано і розкладено на поличках – залишається лише завантажити (або прочитати – це вже хто як вчиться). Хочеться зручнішої навігації – список усіх шпаргалок – лише в одній колонці, зате півголовної сторінки відведено на «шпаргалки доби, шпаргалки місяця, тижня» тощо. Так само і у пошуку – завеликий шрифт, через який список шпор із одного предмету розміщений на багатьох сторінках. Зате шрифт – великий. Хоча, яка тим студентам різниця. Головне, що є ресурс, можливість поділитись власними шпорами, а також почитати методи списування.

    http://knygypirat.blogspot.com/ – Книжковий пірат став приємним відкриттям цього тижня. У блозі він розміщує книги сучасних українських письменників, від скановані ним власноручно, або взяті де-інде. Все лаконічно і просто – особистий відгук автора, анотація до книги, скан обкладинки, можливість скачування. Потішило те, що підбірка дійсно якісна, зроблена зі смаком. Велика кількість лінків на дружні (корисні блоги). Судячи з коментарів (їх дуже мало), українці або не читають книг, або не знають про цей блог, або ж дуже невдячні. Про блог ми розповіли. Від мене автору – подяка за ресурс.


    Share